Americký dolar v Ukrajinská hřivna

Pro překlad Americký dolar v Ukrajinská hřivna zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Americký dolar v Ukrajinská hřivna umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Americký dolar k Ukrajinská hřivna staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 USD = UAH

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 16:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

USD Americký dolar

Země aplikace:
USA, Americká Samoa, Britské indickooceánské území, Britské Panenské ostrovy, Panenské ostrovy (USA), Východní Timor, Haiti, Guam, Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Palau, Panama, Portoriko, Severní Mariany, Turks a Caicos, Ekvádor

Měna

USD

Kód

840

Symbol

$

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 50, 25, 10, 5 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 dolar.

Odkaz na historii:
Americký dolar je oficiální měnou země a jednou ze světových rezervních měn. Název „dolar“ je sekundární k názvu evropské stříbrné mince. Jeho podoba spadá do období 1775 až 1783 (během americké válk...y za nezávislost). Zpočátku byly dolary pouze ve formě mincí, papírové bankovky se začaly tisknout mnohem později. Až do roku 1861 neexistovala ve Spojených státech taková finanční struktura jako centrální banka. To znamená, že asi 75 let neexistovala žádná kontrola nad vydáváním dolarů. Obrazy dolaru jsou před očima každého. Každý ví, že dolar zdobí portréty prezidentů a velké množství symbolů. Není divu, že se tato měna často stává hrdinou konspiračních teorií. Zákonným platidlem jsou federální bankovky, které se vydávají od roku 1861 do současnosti.

UAH Ukrajinská hřivna

Země aplikace:
Ukrajina

Měna

UAH

Kód

980

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 2, 5 a 10 hřiven

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
500, 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2 a 1 hřivna.

Odkaz na historii:
Hřivna je národní měnou Ukrajiny (od roku 1996), pojmenovaná po starověké ruské hřivně, starověké peněžní jednotce, kterou byl stříbrný slitek. Na předních stranách bankovek jsou... portréty významných osobností, které žily na Ukrajině od středověku do 19. století. Zadní strany bankovek jsou vyhrazeny pro obrázky různých památek ukrajinské architektury. Zpočátku výroba ukrajinské hřivny probíhala v Kanadě, v Královské mincovně. Pozdější série však byly tištěny přímo na území Ukrajiny, v Národní mincovně Ukrajiny v Kyjevě. V současné době se postupně stahují z oběhu papírové peníze, jejichž tisk byl dříve než v roce 2003.

1 USD na 1 UAH graf

FAQ

Jak převést Americký dolar na Ukrajinská hřivna pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Americký dolar na Ukrajinská hřivna se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Americký dolar na Ukrajinská hřivna

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Americký dolar k Ukrajinská hřivna pro dnešek. Směnný kurz Americký dolar k Ukrajinská hřivna dnes, 09.29.23, je 36.57 USD za UAH.

Dynamika směnného kurzu Americký dolar k Ukrajinská hřivna za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Americký dolar k Ukrajinská hřivna se změnil od 1%, z 1.0 na 1.0 USD  na  UAH.