Americký dolar v Libra šterlinků

Pro překlad Americký dolar v Libra šterlinků zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Americký dolar v Libra šterlinků umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Americký dolar k Libra šterlinků staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 USD = GBP

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 16:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

USD Americký dolar

Země aplikace:
USA, Americká Samoa, Britské indickooceánské území, Britské Panenské ostrovy, Panenské ostrovy (USA), Východní Timor, Haiti, Guam, Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Palau, Panama, Portoriko, Severní Mariany, Turks a Caicos, Ekvádor

Měna

USD

Kód

840

Symbol

$

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 50, 25, 10, 5 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 dolar.

Odkaz na historii:
Americký dolar je oficiální měnou země a jednou ze světových rezervních měn. Název „dolar“ je sekundární k názvu evropské stříbrné mince. Jeho podoba spadá do období 1775 až 1783 (během americké válk...y za nezávislost). Zpočátku byly dolary pouze ve formě mincí, papírové bankovky se začaly tisknout mnohem později. Až do roku 1861 neexistovala ve Spojených státech taková finanční struktura jako centrální banka. To znamená, že asi 75 let neexistovala žádná kontrola nad vydáváním dolarů. Obrazy dolaru jsou před očima každého. Každý ví, že dolar zdobí portréty prezidentů a velké množství symbolů. Není divu, že se tato měna často stává hrdinou konspiračních teorií. Zákonným platidlem jsou federální bankovky, které se vydávají od roku 1861 do současnosti.

GBP Libra šterlinků

Země aplikace:
Spojené království, Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

Měna

GBP

Kód

826

Symbol

£

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1 libra šterlinků, 50, 20, 10, 5, 2 pence, 1 penny.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 20, 10, 5, 2, 1 libra šterlinků.

Odkaz na historii:
Britská libra šterlinků je oficiální měnou Velké Británie. Kód banky - GBP. Sterling byl ve 12. století nazýván anglickými stříbrnými mincemi. 240 šterlinků vážilo něco málo př...es 373 gramů – to byla libra. V latině znamená pondus váha, tíha. To znamená, že původně libra šterlinků skutečně znamenala „libru čistého stříbra“. Je zde viditelná souvislost se staroanglickým lexémem steorling – „hvězdička“. Byly to hvězdy, které znázorňovaly stříbrné mince vyrobené v Normandii. Easterling Silver (doslova: stříbro z východních zemí) - odolné mince vyrobené z odolné stříbrné slitiny, vytvořené na severu moderního Německa - tato území se dříve nazývala Easterling.

1 USD na 1 GBP graf

FAQ

Jak převést Americký dolar na Libra šterlinků pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Americký dolar na Libra šterlinků se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Americký dolar na Libra šterlinků

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Americký dolar k Libra šterlinků pro dnešek. Směnný kurz Americký dolar k Libra šterlinků dnes, 09.29.23, je 0.8192 USD za GBP.

Dynamika směnného kurzu Americký dolar k Libra šterlinků za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Americký dolar k Libra šterlinků se změnil od 1%, z 1.0 na 1.0 USD  na  GBP.