Americký dolar v Čínský jüan renminbi

Pro překlad Americký dolar v Čínský jüan renminbi zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Americký dolar v Čínský jüan renminbi umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Americký dolar k Čínský jüan renminbi staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 USD = CNY

Aktualizace informací: Čtvrtek, 02.29.24 13:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

USD Americký dolar

Země aplikace:
USA, Americká Samoa, Britské indickooceánské území, Britské Panenské ostrovy, Panenské ostrovy (USA), Východní Timor, Haiti, Guam, Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Palau, Panama, Portoriko, Severní Mariany, Turks a Caicos, Ekvádor

Měna

USD

Kód

840

Symbol

$

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 50, 25, 10, 5 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 dolar.

Odkaz na historii:
Americký dolar je oficiální měnou země a jednou ze světových rezervních měn. Název „dolar“ je sekundární k názvu evropské stříbrné mince. Jeho podoba spadá do období 1775 až 1783 (během americké válk...y za nezávislost). Zpočátku byly dolary pouze ve formě mincí, papírové bankovky se začaly tisknout mnohem později. Až do roku 1861 neexistovala ve Spojených státech taková finanční struktura jako centrální banka. To znamená, že asi 75 let neexistovala žádná kontrola nad vydáváním dolarů. Obrazy dolaru jsou před očima každého. Každý ví, že dolar zdobí portréty prezidentů a velké množství symbolů. Není divu, že se tato měna často stává hrdinou konspiračních teorií. Zákonným platidlem jsou federální bankovky, které se vydávají od roku 1861 do současnosti.

CNY Čínský jüan renminbi

Země aplikace:
ČLR

Měna

CNY

Kód

156

Symbol

¥

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1 juan, 5, 2 a 1 jiao.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
100, 50, 20, 10, 5, 2 (vzácné) a 1 juan, stejně jako 5, 2 a 1 jiao.

Odkaz na historii:
Čínský jüan je oficiální měnou Čínské lidové republiky. Až do začátku 20. století v Číně pro velkoplošné osídlení používali stříbrné slitky - lyany. Drobné nákupy se prov...áděly za použití bronzových kulatých mincí se čtvercovým otvorem uprostřed – qian, kterému Evropané říkají „keshi“. Stříbrný jüan se začal vyrábět v roce 1835. Používání stříbrných mincí a stříbrných liangů bylo v Číně zakázáno v roce 1935. Místo toho začal narůstat boom papírových peněz – fabi. K určitému uvolnění měnové politiky došlo až v roce 2005, kdy čínské úřady provedly přecenění jüanu a zvýšily jeho hodnotu o 2 %. Do roku 2008 se jüan zhodnotil o více než 20 % na 6,82 jüanu za americký dolar. Přesto i dnes ČLR nadále požívá určitých výhod zahraničního obchodu, které jsou založeny na podhodnoceném směnném kurzu národní měny.

1 USD na 1 CNY graf

FAQ

Jak převést Americký dolar na Čínský jüan renminbi pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Americký dolar na Čínský jüan renminbi se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Americký dolar na Čínský jüan renminbi

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Americký dolar k Čínský jüan renminbi pro dnešek. Směnný kurz Americký dolar k Čínský jüan renminbi dnes, 02.29.24, je 7.3146 USD za CNY.

Dynamika směnného kurzu Americký dolar k Čínský jüan renminbi za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Americký dolar k Čínský jüan renminbi se změnil od 1%, z 1.0 na 1.0 USD  na  CNY.