Ruský rubl v Americký dolar

Pro překlad Ruský rubl v Americký dolar zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Ruský rubl v Americký dolar umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Ruský rubl k Americký dolar staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 RUB = USD

Aktualizace informací: úterý, 04.23.24 20:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

RUB Ruský rubl

Země aplikace:
Rusko

Měna

RUB

Kód

643

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 2, 5, 10 rublů.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 100, 200, 500, 1 000, 2 000, 5 000 rublů.

Odkaz na historii:
Ruský rubl je měnová jednotka Ruské federace. Na současném území Ruska se rubl používá jako platební prostředek již od třináctého století. Panoval názor, že výraz „rubl“ pochází z jiného slovesa „řez...at“. Dnes je však prokázáno, že rubl z nějakého důvodu vděčí za svůj název starověké technologii výroby mincí. Nejprve měl rubl podobu mince s určitým množstvím drahého kovu. Ale v roce 1769 se objevily první papírové peníze. Na moderních ruských bankovkách jsou vyobrazeny architektonické památky různých měst v zemi: na přední straně bankovky v nominální hodnotě 5 tisíc - pomník Muravyova-Amurského v Chabarovsku, na zadní straně - most přes Amur; 1 tisíc rublů - pomník Jaroslava Moudrého v Jaroslavli a kostel Jana Křtitele; 500 rublů - pomník Petra I. v Archangelsku a Solovecký klášter; 100 rublů - Apollo quadriga a Velké divadlo v Moskvě; 50 rublů - socha Něvy a šíp Vasiljevského ostrova; 10 rublů - kaple Paraskeva Pyatnitsa a vodní elektrárna Krasnojarsk. Na přední straně mincí je vyobrazena nominální hodnota v květinovém ornamentu, na rubové straně je státní znak Ruské federace, nápis „Banka Ruska“ a rok vydání.

USD Americký dolar

Země aplikace:
USA, Americká Samoa, Britské indickooceánské území, Britské Panenské ostrovy, Panenské ostrovy (USA), Východní Timor, Haiti, Guam, Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Palau, Panama, Portoriko, Severní Mariany, Turks a Caicos, Ekvádor

Měna

USD

Kód

840

Symbol

$

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 50, 25, 10, 5 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 dolar.

Odkaz na historii:
Americký dolar je oficiální měnou země a jednou ze světových rezervních měn. Název „dolar“ je sekundární k názvu evropské stříbrné mince. Jeho podoba spadá do období 1775 až 1...783 (během americké války za nezávislost). Zpočátku byly dolary pouze ve formě mincí, papírové bankovky se začaly tisknout mnohem později. Až do roku 1861 neexistovala ve Spojených státech taková finanční struktura jako centrální banka. To znamená, že asi 75 let neexistovala žádná kontrola nad vydáváním dolarů. Obrazy dolaru jsou před očima každého. Každý ví, že dolar zdobí portréty prezidentů a velké množství symbolů. Není divu, že se tato měna často stává hrdinou konspiračních teorií. Zákonným platidlem jsou federální bankovky, které se vydávají od roku 1861 do současnosti.

1 RUB na 1 USD graf

FAQ

Jak převést Ruský rubl na Americký dolar pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Ruský rubl na Americký dolar se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Ruský rubl na Americký dolar

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Ruský rubl k Americký dolar pro dnešek. Směnný kurz Ruský rubl k Americký dolar dnes, 04.23.24, je 0.0102 RUB za USD.

Dynamika směnného kurzu Ruský rubl k Americký dolar za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Ruský rubl k Americký dolar se změnil od 97.451%, z na 97.451 RUB  na  USD.

Za posledních 30 dní se kurz Ruský rubl k Americký dolar změnil o -0.3%, z 97.765 na 97.451 RUB  na  USD.

Za posledních 365 dní se kurz Ruský rubl k Americký dolar změnil o 60%, z 60.915 na 97.451 RUB  na  USD.