Ruský rubl v Kazašské tenge

Pro překlad Ruský rubl v Kazašské tenge zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Ruský rubl v Kazašské tenge umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Ruský rubl k Kazašské tenge staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 RUB = KZT

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 15:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

RUB Ruský rubl

Země aplikace:
Rusko

Měna

RUB

Kód

643

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 2, 5, 10 rublů.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 100, 200, 500, 1 000, 2 000, 5 000 rublů.

Odkaz na historii:
Ruský rubl je měnová jednotka Ruské federace. Na současném území Ruska se rubl používá jako platební prostředek již od třináctého století. Panoval názor, že výraz „rubl“ pochází z jiného slovesa „řez...at“. Dnes je však prokázáno, že rubl z nějakého důvodu vděčí za svůj název starověké technologii výroby mincí. Nejprve měl rubl podobu mince s určitým množstvím drahého kovu. Ale v roce 1769 se objevily první papírové peníze. Na moderních ruských bankovkách jsou vyobrazeny architektonické památky různých měst v zemi: na přední straně bankovky v nominální hodnotě 5 tisíc - pomník Muravyova-Amurského v Chabarovsku, na zadní straně - most přes Amur; 1 tisíc rublů - pomník Jaroslava Moudrého v Jaroslavli a kostel Jana Křtitele; 500 rublů - pomník Petra I. v Archangelsku a Solovecký klášter; 100 rublů - Apollo quadriga a Velké divadlo v Moskvě; 50 rublů - socha Něvy a šíp Vasiljevského ostrova; 10 rublů - kaple Paraskeva Pyatnitsa a vodní elektrárna Krasnojarsk. Na přední straně mincí je vyobrazena nominální hodnota v květinovém ornamentu, na rubové straně je státní znak Ruské federace, nápis „Banka Ruska“ a rok vydání.

KZT Kazašské tenge

Země aplikace:
Kazachstán

Měna

KZT

Kód

398

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
50, 20, 10 a 5 tiyn.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
10 tisíc, 5 tisíc, 2 tisíce, 1 tisíc, 500 a 200 tenge.

Odkaz na historii:
Kazašské (kazašské) tenge je národní měnou Kazachstánu. Historie kazašského tenge začíná 15. listopadu 1993, kdy byla měna uvedena do oběhu. Předtím obyvatelé používali různé m...nové prostředky. Poslední používanou měnou je sovětský rubl, který byl v zemi v době, kdy byl Kazachstán součástí SSSR. První peníze, které se objevily na území Kazachstánu, jsou podle archeologů čínského původu. A to není překvapivé, protože země ležela na Velké hedvábné stezce spojující Evropu a Asii. Od 6. století se v oběhu objevovaly mince turkických panovníků. A od 8. století byli stepní nomádi v regionu napadeni Araby a osady se začaly provádět ve stříbrných dirhemech. První mincovny se objevily v takových starověkých městech jako Baraba, Ispidzhab, Taraz. Surovinou pro ražbu byly místní stříbrné doly nacházející se na horním toku řek Talas a Akhangaran.

1 RUB na 1 KZT graf

FAQ

Jak převést Ruský rubl na Kazašské tenge pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Ruský rubl na Kazašské tenge se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Ruský rubl na Kazašské tenge

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Ruský rubl k Kazašské tenge pro dnešek. Směnný kurz Ruský rubl k Kazašské tenge dnes, 09.29.23, je 4.9786 RUB za KZT.

Dynamika směnného kurzu Ruský rubl k Kazašské tenge za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Ruský rubl k Kazašské tenge se změnil od 95.2%, z 00:00:00+01:00 na 95.2 RUB  na  KZT.

Za posledních 30 dní se kurz Ruský rubl k Kazašské tenge změnil o 0%, z 95.165 na 95.2 RUB  na  KZT.

Za posledních 365 dní se kurz Ruský rubl k Kazašské tenge změnil o 38%, z 68.965 na 95.2 RUB  na  KZT.