Ruský rubl v Libra šterlinků

Pro překlad Ruský rubl v Libra šterlinků zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Ruský rubl v Libra šterlinků umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Ruský rubl k Libra šterlinků staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 RUB = GBP

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 14:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

RUB Ruský rubl

Země aplikace:
Rusko

Měna

RUB

Kód

643

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 2, 5, 10 rublů.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 100, 200, 500, 1 000, 2 000, 5 000 rublů.

Odkaz na historii:
Ruský rubl je měnová jednotka Ruské federace. Na současném území Ruska se rubl používá jako platební prostředek již od třináctého století. Panoval názor, že výraz „rubl“ pochází z jiného slovesa „řez...at“. Dnes je však prokázáno, že rubl z nějakého důvodu vděčí za svůj název starověké technologii výroby mincí. Nejprve měl rubl podobu mince s určitým množstvím drahého kovu. Ale v roce 1769 se objevily první papírové peníze. Na moderních ruských bankovkách jsou vyobrazeny architektonické památky různých měst v zemi: na přední straně bankovky v nominální hodnotě 5 tisíc - pomník Muravyova-Amurského v Chabarovsku, na zadní straně - most přes Amur; 1 tisíc rublů - pomník Jaroslava Moudrého v Jaroslavli a kostel Jana Křtitele; 500 rublů - pomník Petra I. v Archangelsku a Solovecký klášter; 100 rublů - Apollo quadriga a Velké divadlo v Moskvě; 50 rublů - socha Něvy a šíp Vasiljevského ostrova; 10 rublů - kaple Paraskeva Pyatnitsa a vodní elektrárna Krasnojarsk. Na přední straně mincí je vyobrazena nominální hodnota v květinovém ornamentu, na rubové straně je státní znak Ruské federace, nápis „Banka Ruska“ a rok vydání.

GBP Libra šterlinků

Země aplikace:
Spojené království, Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

Měna

GBP

Kód

826

Symbol

£

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1 libra šterlinků, 50, 20, 10, 5, 2 pence, 1 penny.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 20, 10, 5, 2, 1 libra šterlinků.

Odkaz na historii:
Britská libra šterlinků je oficiální měnou Velké Británie. Kód banky - GBP. Sterling byl ve 12. století nazýván anglickými stříbrnými mincemi. 240 šterlinků vážilo něco málo př...es 373 gramů – to byla libra. V latině znamená pondus váha, tíha. To znamená, že původně libra šterlinků skutečně znamenala „libru čistého stříbra“. Je zde viditelná souvislost se staroanglickým lexémem steorling – „hvězdička“. Byly to hvězdy, které znázorňovaly stříbrné mince vyrobené v Normandii. Easterling Silver (doslova: stříbro z východních zemí) - odolné mince vyrobené z odolné stříbrné slitiny, vytvořené na severu moderního Německa - tato území se dříve nazývala Easterling.

1 RUB na 1 GBP graf

FAQ

Jak převést Ruský rubl na Libra šterlinků pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Ruský rubl na Libra šterlinků se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Ruský rubl na Libra šterlinků

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Ruský rubl k Libra šterlinků pro dnešek. Směnný kurz Ruský rubl k Libra šterlinků dnes, 09.29.23, je 0.0086 RUB za GBP.

Dynamika směnného kurzu Ruský rubl k Libra šterlinků za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Ruský rubl k Libra šterlinků se změnil od 95.2%, z 00:00:00+01:00 na 95.2 RUB  na  GBP.

Za posledních 30 dní se kurz Ruský rubl k Libra šterlinků změnil o 0%, z 95.165 na 95.2 RUB  na  GBP.

Za posledních 365 dní se kurz Ruský rubl k Libra šterlinků změnil o 38%, z 68.965 na 95.2 RUB  na  GBP.