Kazašské tenge v Americký dolar

Pro překlad Kazašské tenge v Americký dolar zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Kazašské tenge v Americký dolar umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Kazašské tenge k Americký dolar staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 KZT = USD

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 15:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

KZT Kazašské tenge

Země aplikace:
Kazachstán

Měna

KZT

Kód

398

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
50, 20, 10 a 5 tiyn.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
10 tisíc, 5 tisíc, 2 tisíce, 1 tisíc, 500 a 200 tenge.

Odkaz na historii:
Kazašské (kazašské) tenge je národní měnou Kazachstánu. Historie kazašského tenge začíná 15. listopadu 1993, kdy byla měna uvedena do oběhu. Předtím obyvatelé používali různé měnové prostředky. Posle...dní používanou měnou je sovětský rubl, který byl v zemi v době, kdy byl Kazachstán součástí SSSR. První peníze, které se objevily na území Kazachstánu, jsou podle archeologů čínského původu. A to není překvapivé, protože země ležela na Velké hedvábné stezce spojující Evropu a Asii. Od 6. století se v oběhu objevovaly mince turkických panovníků. A od 8. století byli stepní nomádi v regionu napadeni Araby a osady se začaly provádět ve stříbrných dirhemech. První mincovny se objevily v takových starověkých městech jako Baraba, Ispidzhab, Taraz. Surovinou pro ražbu byly místní stříbrné doly nacházející se na horním toku řek Talas a Akhangaran.

USD Americký dolar

Země aplikace:
USA, Americká Samoa, Britské indickooceánské území, Britské Panenské ostrovy, Panenské ostrovy (USA), Východní Timor, Haiti, Guam, Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Palau, Panama, Portoriko, Severní Mariany, Turks a Caicos, Ekvádor

Měna

USD

Kód

840

Symbol

$

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 50, 25, 10, 5 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 dolar.

Odkaz na historii:
Americký dolar je oficiální měnou země a jednou ze světových rezervních měn. Název „dolar“ je sekundární k názvu evropské stříbrné mince. Jeho podoba spadá do období 1775 až 1...783 (během americké války za nezávislost). Zpočátku byly dolary pouze ve formě mincí, papírové bankovky se začaly tisknout mnohem později. Až do roku 1861 neexistovala ve Spojených státech taková finanční struktura jako centrální banka. To znamená, že asi 75 let neexistovala žádná kontrola nad vydáváním dolarů. Obrazy dolaru jsou před očima každého. Každý ví, že dolar zdobí portréty prezidentů a velké množství symbolů. Není divu, že se tato měna často stává hrdinou konspiračních teorií. Zákonným platidlem jsou federální bankovky, které se vydávají od roku 1861 do současnosti.

1 KZT na 1 USD graf

FAQ

Jak převést Kazašské tenge na Americký dolar pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Kazašské tenge na Americký dolar se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Kazašské tenge na Americký dolar

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Kazašské tenge k Americký dolar pro dnešek. Směnný kurz Kazašské tenge k Americký dolar dnes, 09.29.23, je 0.0021 KZT za USD.

Dynamika směnného kurzu Kazašské tenge k Americký dolar za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Kazašské tenge k Americký dolar se změnil od 473.97%, z na 473.97 KZT  na  USD.

Za posledních 30 dní se kurz Kazašské tenge k Americký dolar změnil o 3.2%, z 459.3001 na 473.97 KZT  na  USD.

Za posledních 365 dní se kurz Kazašské tenge k Americký dolar změnil o 11.2%, z 426.3719 na 473.97 KZT  na  USD.