Kazašské tenge v Ruský rubl

Pro překlad Kazašské tenge v Ruský rubl zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Kazašské tenge v Ruský rubl umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Kazašské tenge k Ruský rubl staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 KZT = RUB

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 16:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

KZT Kazašské tenge

Země aplikace:
Kazachstán

Měna

KZT

Kód

398

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
50, 20, 10 a 5 tiyn.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
10 tisíc, 5 tisíc, 2 tisíce, 1 tisíc, 500 a 200 tenge.

Odkaz na historii:
Kazašské (kazašské) tenge je národní měnou Kazachstánu. Historie kazašského tenge začíná 15. listopadu 1993, kdy byla měna uvedena do oběhu. Předtím obyvatelé používali různé měnové prostředky. Posle...dní používanou měnou je sovětský rubl, který byl v zemi v době, kdy byl Kazachstán součástí SSSR. První peníze, které se objevily na území Kazachstánu, jsou podle archeologů čínského původu. A to není překvapivé, protože země ležela na Velké hedvábné stezce spojující Evropu a Asii. Od 6. století se v oběhu objevovaly mince turkických panovníků. A od 8. století byli stepní nomádi v regionu napadeni Araby a osady se začaly provádět ve stříbrných dirhemech. První mincovny se objevily v takových starověkých městech jako Baraba, Ispidzhab, Taraz. Surovinou pro ražbu byly místní stříbrné doly nacházející se na horním toku řek Talas a Akhangaran.

RUB Ruský rubl

Země aplikace:
Rusko

Měna

RUB

Kód

643

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 2, 5, 10 rublů.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 100, 200, 500, 1 000, 2 000, 5 000 rublů.

Odkaz na historii:
Ruský rubl je měnová jednotka Ruské federace. Na současném území Ruska se rubl používá jako platební prostředek již od třináctého století. Panoval názor, že výraz „rubl“ poch...ází z jiného slovesa „řezat“. Dnes je však prokázáno, že rubl z nějakého důvodu vděčí za svůj název starověké technologii výroby mincí. Nejprve měl rubl podobu mince s určitým množstvím drahého kovu. Ale v roce 1769 se objevily první papírové peníze. Na moderních ruských bankovkách jsou vyobrazeny architektonické památky různých měst v zemi: na přední straně bankovky v nominální hodnotě 5 tisíc - pomník Muravyova-Amurského v Chabarovsku, na zadní straně - most přes Amur; 1 tisíc rublů - pomník Jaroslava Moudrého v Jaroslavli a kostel Jana Křtitele; 500 rublů - pomník Petra I. v Archangelsku a Solovecký klášter; 100 rublů - Apollo quadriga a Velké divadlo v Moskvě; 50 rublů - socha Něvy a šíp Vasiljevského ostrova; 10 rublů - kaple Paraskeva Pyatnitsa a vodní elektrárna Krasnojarsk. Na přední straně mincí je vyobrazena nominální hodnota v květinovém ornamentu, na rubové straně je státní znak Ruské federace, nápis „Banka Ruska“ a rok vydání.

1 KZT na 1 RUB graf

FAQ

Jak převést Kazašské tenge na Ruský rubl pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Kazašské tenge na Ruský rubl se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Kazašské tenge na Ruský rubl

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Kazašské tenge k Ruský rubl pro dnešek. Směnný kurz Kazašské tenge k Ruský rubl dnes, 09.29.23, je 0.2008 KZT za RUB.

Dynamika směnného kurzu Kazašské tenge k Ruský rubl za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Kazašské tenge k Ruský rubl se změnil od 473.97%, z na 473.97 KZT  na  RUB.

Za posledních 30 dní se kurz Kazašské tenge k Ruský rubl změnil o 3.2%, z 459.3001 na 473.97 KZT  na  RUB.

Za posledních 365 dní se kurz Kazašské tenge k Ruský rubl změnil o 11.2%, z 426.3719 na 473.97 KZT  na  RUB.