Kazašské tenge v Euro

Pro překlad Kazašské tenge v Euro zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Kazašské tenge v Euro umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Kazašské tenge k Euro staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 KZT = EUR

Aktualizace informací: Čtvrtek, 02.29.24 12:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

KZT Kazašské tenge

Země aplikace:
Kazachstán

Měna

KZT

Kód

398

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
50, 20, 10 a 5 tiyn.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
10 tisíc, 5 tisíc, 2 tisíce, 1 tisíc, 500 a 200 tenge.

Odkaz na historii:
Kazašské (kazašské) tenge je národní měnou Kazachstánu. Historie kazašského tenge začíná 15. listopadu 1993, kdy byla měna uvedena do oběhu. Předtím obyvatelé používali různé měnové prostředky. Posle...dní používanou měnou je sovětský rubl, který byl v zemi v době, kdy byl Kazachstán součástí SSSR. První peníze, které se objevily na území Kazachstánu, jsou podle archeologů čínského původu. A to není překvapivé, protože země ležela na Velké hedvábné stezce spojující Evropu a Asii. Od 6. století se v oběhu objevovaly mince turkických panovníků. A od 8. století byli stepní nomádi v regionu napadeni Araby a osady se začaly provádět ve stříbrných dirhemech. První mincovny se objevily v takových starověkých městech jako Baraba, Ispidzhab, Taraz. Surovinou pro ražbu byly místní stříbrné doly nacházející se na horním toku řek Talas a Akhangaran.

EUR Euro

Země aplikace:
Evropská unie, Rakousko, Alandské ostrovy, Andorra, Belgie, Vatikán, Guadeloupe, Guayana, Německo, Řecko, Irsko, Španělsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Mayotte, Malta, Martinik, Monako, Nizozemsko, Portugalsko, Réunion, San Marino , Saint Pierre a Miquelon, Finsko, Francie, Francouzská jižní a antarktická území

Měna

EUR

Kód

978

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
2 a 1 euro, 50, 20, 10, 5, 2 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 eur.

Odkaz na historii:
Euro je světová měna na stejné úrovni jako americký dolar. Je to také rezervní měna (spolu s dolarem, librou šterlinků, japonským jenem, čínským jüanem a švýcarským frankem). Symbo...l eura, €, je symbolem pro řecké písmeno epsilon. Dle norem je znak vytištěn žlutě na modrém podkladu. Znak symbolizuje Evropu a dvě rovnoběžné čáry označují spolehlivost a stabilitu. Někdy je znak napsán jedním tahem místo dvou. Euro je oficiální měnou 19 zemí EU (Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Rakousko, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Řecko, Slovinsko, Slovensko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Irsko, Lucembursko, Kypr, Malta).

1 KZT na 1 EUR graf

FAQ

Jak převést Kazašské tenge na Euro pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Kazašské tenge na Euro se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Kazašské tenge na Euro

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Kazašské tenge k Euro pro dnešek. Směnný kurz Kazašské tenge k Euro dnes, 02.29.24, je 0.0019 KZT za EUR.

Dynamika směnného kurzu Kazašské tenge k Euro za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Kazašské tenge k Euro se změnil od 476.96%, z na 476.96 KZT  na  EUR.

Za posledních 30 dní se kurz Kazašské tenge k Euro změnil o 3.2%, z 461.9646 na 476.96 KZT  na  EUR.

Za posledních 365 dní se kurz Kazašské tenge k Euro změnil o 16.1%, z 410.9393 na 476.96 KZT  na  EUR.