Libra šterlinků v Americký dolar

Pro překlad Libra šterlinků v Americký dolar zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Libra šterlinků v Americký dolar umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Libra šterlinků k Americký dolar staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 GBP = USD

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 14:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

GBP Libra šterlinků

Země aplikace:
Spojené království, Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

Měna

GBP

Kód

826

Symbol

£

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1 libra šterlinků, 50, 20, 10, 5, 2 pence, 1 penny.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 20, 10, 5, 2, 1 libra šterlinků.

Odkaz na historii:
Britská libra šterlinků je oficiální měnou Velké Británie. Kód banky - GBP. Sterling byl ve 12. století nazýván anglickými stříbrnými mincemi. 240 šterlinků vážilo něco málo přes 373 gramů – to byla ...libra. V latině znamená pondus váha, tíha. To znamená, že původně libra šterlinků skutečně znamenala „libru čistého stříbra“. Je zde viditelná souvislost se staroanglickým lexémem steorling – „hvězdička“. Byly to hvězdy, které znázorňovaly stříbrné mince vyrobené v Normandii. Easterling Silver (doslova: stříbro z východních zemí) - odolné mince vyrobené z odolné stříbrné slitiny, vytvořené na severu moderního Německa - tato území se dříve nazývala Easterling.

USD Americký dolar

Země aplikace:
USA, Americká Samoa, Britské indickooceánské území, Britské Panenské ostrovy, Panenské ostrovy (USA), Východní Timor, Haiti, Guam, Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Palau, Panama, Portoriko, Severní Mariany, Turks a Caicos, Ekvádor

Měna

USD

Kód

840

Symbol

$

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 50, 25, 10, 5 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 dolar.

Odkaz na historii:
Americký dolar je oficiální měnou země a jednou ze světových rezervních měn. Název „dolar“ je sekundární k názvu evropské stříbrné mince. Jeho podoba spadá do období 1775 až 1...783 (během americké války za nezávislost). Zpočátku byly dolary pouze ve formě mincí, papírové bankovky se začaly tisknout mnohem později. Až do roku 1861 neexistovala ve Spojených státech taková finanční struktura jako centrální banka. To znamená, že asi 75 let neexistovala žádná kontrola nad vydáváním dolarů. Obrazy dolaru jsou před očima každého. Každý ví, že dolar zdobí portréty prezidentů a velké množství symbolů. Není divu, že se tato měna často stává hrdinou konspiračních teorií. Zákonným platidlem jsou federální bankovky, které se vydávají od roku 1861 do současnosti.

1 GBP na 1 USD graf

FAQ

Jak převést Libra šterlinků na Americký dolar pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Libra šterlinků na Americký dolar se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Libra šterlinků na Americký dolar

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Libra šterlinků k Americký dolar pro dnešek. Směnný kurz Libra šterlinků k Americký dolar dnes, 09.29.23, je 1.2206 GBP za USD.

Dynamika směnného kurzu Libra šterlinků k Americký dolar za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Libra šterlinků k Americký dolar se změnil od 0.8192%, z na 0.81924 GBP  na  USD.

Za posledních 30 dní se kurz Libra šterlinků k Americký dolar změnil o 4.4%, z 0.7848 na 0.81924 GBP  na  USD.

Za posledních 365 dní se kurz Libra šterlinků k Americký dolar změnil o 1%, z 0.8111 na 0.81924 GBP  na  USD.