Libra šterlinků v Ruský rubl

Pro překlad Libra šterlinků v Ruský rubl zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Libra šterlinků v Ruský rubl umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Libra šterlinků k Ruský rubl staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 GBP = RUB

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 15:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

GBP Libra šterlinků

Země aplikace:
Spojené království, Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

Měna

GBP

Kód

826

Symbol

£

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1 libra šterlinků, 50, 20, 10, 5, 2 pence, 1 penny.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 20, 10, 5, 2, 1 libra šterlinků.

Odkaz na historii:
Britská libra šterlinků je oficiální měnou Velké Británie. Kód banky - GBP. Sterling byl ve 12. století nazýván anglickými stříbrnými mincemi. 240 šterlinků vážilo něco málo přes 373 gramů – to byla ...libra. V latině znamená pondus váha, tíha. To znamená, že původně libra šterlinků skutečně znamenala „libru čistého stříbra“. Je zde viditelná souvislost se staroanglickým lexémem steorling – „hvězdička“. Byly to hvězdy, které znázorňovaly stříbrné mince vyrobené v Normandii. Easterling Silver (doslova: stříbro z východních zemí) - odolné mince vyrobené z odolné stříbrné slitiny, vytvořené na severu moderního Německa - tato území se dříve nazývala Easterling.

RUB Ruský rubl

Země aplikace:
Rusko

Měna

RUB

Kód

643

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 2, 5, 10 rublů.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 100, 200, 500, 1 000, 2 000, 5 000 rublů.

Odkaz na historii:
Ruský rubl je měnová jednotka Ruské federace. Na současném území Ruska se rubl používá jako platební prostředek již od třináctého století. Panoval názor, že výraz „rubl“ poch...ází z jiného slovesa „řezat“. Dnes je však prokázáno, že rubl z nějakého důvodu vděčí za svůj název starověké technologii výroby mincí. Nejprve měl rubl podobu mince s určitým množstvím drahého kovu. Ale v roce 1769 se objevily první papírové peníze. Na moderních ruských bankovkách jsou vyobrazeny architektonické památky různých měst v zemi: na přední straně bankovky v nominální hodnotě 5 tisíc - pomník Muravyova-Amurského v Chabarovsku, na zadní straně - most přes Amur; 1 tisíc rublů - pomník Jaroslava Moudrého v Jaroslavli a kostel Jana Křtitele; 500 rublů - pomník Petra I. v Archangelsku a Solovecký klášter; 100 rublů - Apollo quadriga a Velké divadlo v Moskvě; 50 rublů - socha Něvy a šíp Vasiljevského ostrova; 10 rublů - kaple Paraskeva Pyatnitsa a vodní elektrárna Krasnojarsk. Na přední straně mincí je vyobrazena nominální hodnota v květinovém ornamentu, na rubové straně je státní znak Ruské federace, nápis „Banka Ruska“ a rok vydání.

1 GBP na 1 RUB graf

FAQ

Jak převést Libra šterlinků na Ruský rubl pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Libra šterlinků na Ruský rubl se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Libra šterlinků na Ruský rubl

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Libra šterlinků k Ruský rubl pro dnešek. Směnný kurz Libra šterlinků k Ruský rubl dnes, 09.29.23, je 116.20 GBP za RUB.

Dynamika směnného kurzu Libra šterlinků k Ruský rubl za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Libra šterlinků k Ruský rubl se změnil od 0.8192%, z na 0.81924 GBP  na  RUB.

Za posledních 30 dní se kurz Libra šterlinků k Ruský rubl změnil o 4.4%, z 0.7848 na 0.81924 GBP  na  RUB.

Za posledních 365 dní se kurz Libra šterlinků k Ruský rubl změnil o 1%, z 0.8111 na 0.81924 GBP  na  RUB.