Libra šterlinků v Euro

Pro překlad Libra šterlinků v Euro zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Libra šterlinků v Euro umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Libra šterlinků k Euro staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 GBP = EUR

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 16:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

GBP Libra šterlinků

Země aplikace:
Spojené království, Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

Měna

GBP

Kód

826

Symbol

£

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1 libra šterlinků, 50, 20, 10, 5, 2 pence, 1 penny.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 20, 10, 5, 2, 1 libra šterlinků.

Odkaz na historii:
Britská libra šterlinků je oficiální měnou Velké Británie. Kód banky - GBP. Sterling byl ve 12. století nazýván anglickými stříbrnými mincemi. 240 šterlinků vážilo něco málo přes 373 gramů – to byla ...libra. V latině znamená pondus váha, tíha. To znamená, že původně libra šterlinků skutečně znamenala „libru čistého stříbra“. Je zde viditelná souvislost se staroanglickým lexémem steorling – „hvězdička“. Byly to hvězdy, které znázorňovaly stříbrné mince vyrobené v Normandii. Easterling Silver (doslova: stříbro z východních zemí) - odolné mince vyrobené z odolné stříbrné slitiny, vytvořené na severu moderního Německa - tato území se dříve nazývala Easterling.

EUR Euro

Země aplikace:
Evropská unie, Rakousko, Alandské ostrovy, Andorra, Belgie, Vatikán, Guadeloupe, Guayana, Německo, Řecko, Irsko, Španělsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Mayotte, Malta, Martinik, Monako, Nizozemsko, Portugalsko, Réunion, San Marino , Saint Pierre a Miquelon, Finsko, Francie, Francouzská jižní a antarktická území

Měna

EUR

Kód

978

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
2 a 1 euro, 50, 20, 10, 5, 2 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 eur.

Odkaz na historii:
Euro je světová měna na stejné úrovni jako americký dolar. Je to také rezervní měna (spolu s dolarem, librou šterlinků, japonským jenem, čínským jüanem a švýcarským frankem). Symbo...l eura, €, je symbolem pro řecké písmeno epsilon. Dle norem je znak vytištěn žlutě na modrém podkladu. Znak symbolizuje Evropu a dvě rovnoběžné čáry označují spolehlivost a stabilitu. Někdy je znak napsán jedním tahem místo dvou. Euro je oficiální měnou 19 zemí EU (Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Rakousko, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Řecko, Slovinsko, Slovensko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Irsko, Lucembursko, Kypr, Malta).

1 GBP na 1 EUR graf

FAQ

Jak převést Libra šterlinků na Euro pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Libra šterlinků na Euro se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Libra šterlinků na Euro

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Libra šterlinků k Euro pro dnešek. Směnný kurz Libra šterlinků k Euro dnes, 09.29.23, je 1.1550 GBP za EUR.

Dynamika směnného kurzu Libra šterlinků k Euro za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Libra šterlinků k Euro se změnil od 0.8192%, z na 0.81924 GBP  na  EUR.

Za posledních 30 dní se kurz Libra šterlinků k Euro změnil o 4.4%, z 0.7848 na 0.81924 GBP  na  EUR.

Za posledních 365 dní se kurz Libra šterlinků k Euro změnil o 1%, z 0.8111 na 0.81924 GBP  na  EUR.