Euro v Ruský rubl

Pro překlad Euro v Ruský rubl zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Euro v Ruský rubl umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Euro k Ruský rubl staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 EUR = RUB

Aktualizace informací: Čtvrtek, 02.29.24 14:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

EUR Euro

Země aplikace:
Evropská unie, Rakousko, Alandské ostrovy, Andorra, Belgie, Vatikán, Guadeloupe, Guayana, Německo, Řecko, Irsko, Španělsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Mayotte, Malta, Martinik, Monako, Nizozemsko, Portugalsko, Réunion, San Marino , Saint Pierre a Miquelon, Finsko, Francie, Francouzská jižní a antarktická území

Měna

EUR

Kód

978

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
2 a 1 euro, 50, 20, 10, 5, 2 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 eur.

Odkaz na historii:
Euro je světová měna na stejné úrovni jako americký dolar. Je to také rezervní měna (spolu s dolarem, librou šterlinků, japonským jenem, čínským jüanem a švýcarským frankem). Symbol eura, €, je symbo...lem pro řecké písmeno epsilon. Dle norem je znak vytištěn žlutě na modrém podkladu. Znak symbolizuje Evropu a dvě rovnoběžné čáry označují spolehlivost a stabilitu. Někdy je znak napsán jedním tahem místo dvou. Euro je oficiální měnou 19 zemí EU (Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Rakousko, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Řecko, Slovinsko, Slovensko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Irsko, Lucembursko, Kypr, Malta).

RUB Ruský rubl

Země aplikace:
Rusko

Měna

RUB

Kód

643

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1, 2, 5, 10 rublů.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 100, 200, 500, 1 000, 2 000, 5 000 rublů.

Odkaz na historii:
Ruský rubl je měnová jednotka Ruské federace. Na současném území Ruska se rubl používá jako platební prostředek již od třináctého století. Panoval názor, že výraz „rubl“ poch...ází z jiného slovesa „řezat“. Dnes je však prokázáno, že rubl z nějakého důvodu vděčí za svůj název starověké technologii výroby mincí. Nejprve měl rubl podobu mince s určitým množstvím drahého kovu. Ale v roce 1769 se objevily první papírové peníze. Na moderních ruských bankovkách jsou vyobrazeny architektonické památky různých měst v zemi: na přední straně bankovky v nominální hodnotě 5 tisíc - pomník Muravyova-Amurského v Chabarovsku, na zadní straně - most přes Amur; 1 tisíc rublů - pomník Jaroslava Moudrého v Jaroslavli a kostel Jana Křtitele; 500 rublů - pomník Petra I. v Archangelsku a Solovecký klášter; 100 rublů - Apollo quadriga a Velké divadlo v Moskvě; 50 rublů - socha Něvy a šíp Vasiljevského ostrova; 10 rublů - kaple Paraskeva Pyatnitsa a vodní elektrárna Krasnojarsk. Na přední straně mincí je vyobrazena nominální hodnota v květinovém ornamentu, na rubové straně je státní znak Ruské federace, nápis „Banka Ruska“ a rok vydání.

1 EUR na 1 RUB graf

FAQ

Jak převést Euro na Ruský rubl pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Euro na Ruský rubl se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Euro na Ruský rubl

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Euro k Ruský rubl pro dnešek. Směnný kurz Euro k Ruský rubl dnes, 02.29.24, je 102.69 EUR za RUB.

Dynamika směnného kurzu Euro k Ruský rubl za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Euro k Ruský rubl se změnil od 0.9489%, z na 0.9489 EUR  na  RUB.

Za posledních 30 dní se kurz Euro k Ruský rubl změnil o 1.5%, z 0.9348 na 0.9489 EUR  na  RUB.

Za posledních 365 dní se kurz Euro k Ruský rubl změnil o 1.8%, z 0.9317 na 0.9489 EUR  na  RUB.