Euro v Kazašské tenge

Pro překlad Euro v Kazašské tenge zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Euro v Kazašské tenge umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Euro k Kazašské tenge staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 EUR = KZT

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 16:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

EUR Euro

Země aplikace:
Evropská unie, Rakousko, Alandské ostrovy, Andorra, Belgie, Vatikán, Guadeloupe, Guayana, Německo, Řecko, Irsko, Španělsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Mayotte, Malta, Martinik, Monako, Nizozemsko, Portugalsko, Réunion, San Marino , Saint Pierre a Miquelon, Finsko, Francie, Francouzská jižní a antarktická území

Měna

EUR

Kód

978

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
2 a 1 euro, 50, 20, 10, 5, 2 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 eur.

Odkaz na historii:
Euro je světová měna na stejné úrovni jako americký dolar. Je to také rezervní měna (spolu s dolarem, librou šterlinků, japonským jenem, čínským jüanem a švýcarským frankem). Symbol eura, €, je symbo...lem pro řecké písmeno epsilon. Dle norem je znak vytištěn žlutě na modrém podkladu. Znak symbolizuje Evropu a dvě rovnoběžné čáry označují spolehlivost a stabilitu. Někdy je znak napsán jedním tahem místo dvou. Euro je oficiální měnou 19 zemí EU (Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Rakousko, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Řecko, Slovinsko, Slovensko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Irsko, Lucembursko, Kypr, Malta).

KZT Kazašské tenge

Země aplikace:
Kazachstán

Měna

KZT

Kód

398

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
50, 20, 10 a 5 tiyn.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
10 tisíc, 5 tisíc, 2 tisíce, 1 tisíc, 500 a 200 tenge.

Odkaz na historii:
Kazašské (kazašské) tenge je národní měnou Kazachstánu. Historie kazašského tenge začíná 15. listopadu 1993, kdy byla měna uvedena do oběhu. Předtím obyvatelé používali různé m...nové prostředky. Poslední používanou měnou je sovětský rubl, který byl v zemi v době, kdy byl Kazachstán součástí SSSR. První peníze, které se objevily na území Kazachstánu, jsou podle archeologů čínského původu. A to není překvapivé, protože země ležela na Velké hedvábné stezce spojující Evropu a Asii. Od 6. století se v oběhu objevovaly mince turkických panovníků. A od 8. století byli stepní nomádi v regionu napadeni Araby a osady se začaly provádět ve stříbrných dirhemech. První mincovny se objevily v takových starověkých městech jako Baraba, Ispidzhab, Taraz. Surovinou pro ražbu byly místní stříbrné doly nacházející se na horním toku řek Talas a Akhangaran.

1 EUR na 1 KZT graf

FAQ

Jak převést Euro na Kazašské tenge pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Euro na Kazašské tenge se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Euro na Kazašské tenge

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Euro k Kazašské tenge pro dnešek. Směnný kurz Euro k Kazašské tenge dnes, 09.29.23, je 500.86 EUR za KZT.

Dynamika směnného kurzu Euro k Kazašské tenge za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Euro k Kazašské tenge se změnil od 0.9463%, z na 0.9463 EUR  na  KZT.

Za posledních 30 dní se kurz Euro k Kazašské tenge změnil o 2.9%, z 0.9195 na 0.9463 EUR  na  KZT.

Za posledních 365 dní se kurz Euro k Kazašské tenge změnil o -0.3%, z 0.9495 na 0.9463 EUR  na  KZT.