Euro v Libra šterlinků

Pro překlad Euro v Libra šterlinků zadejte požadované množství na levé straně konvertor. Vyměňte měny za zpětný převod. Euro v Libra šterlinků umět převod pomocí převodníku měn Gidfinance-cz.com. Údaje na našem webu aktualizováno každý den - aktuální kurz Euro k Libra šterlinků staženo z oficiálních zdrojů.

Součet

Z

Na

1 EUR = GBP

Aktualizace informací: pátek, 09.29.23 15:00

Pro výpočet nákladů na převod cizí měny používáme tržní směnné kurzy 152 měny světa.

EUR Euro

Země aplikace:
Evropská unie, Rakousko, Alandské ostrovy, Andorra, Belgie, Vatikán, Guadeloupe, Guayana, Německo, Řecko, Irsko, Španělsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Mayotte, Malta, Martinik, Monako, Nizozemsko, Portugalsko, Réunion, San Marino , Saint Pierre a Miquelon, Finsko, Francie, Francouzská jižní a antarktická území

Měna

EUR

Kód

978

Symbol

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
2 a 1 euro, 50, 20, 10, 5, 2 a 1 cent.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 eur.

Odkaz na historii:
Euro je světová měna na stejné úrovni jako americký dolar. Je to také rezervní měna (spolu s dolarem, librou šterlinků, japonským jenem, čínským jüanem a švýcarským frankem). Symbol eura, €, je symbo...lem pro řecké písmeno epsilon. Dle norem je znak vytištěn žlutě na modrém podkladu. Znak symbolizuje Evropu a dvě rovnoběžné čáry označují spolehlivost a stabilitu. Někdy je znak napsán jedním tahem místo dvou. Euro je oficiální měnou 19 zemí EU (Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Rakousko, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Řecko, Slovinsko, Slovensko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Irsko, Lucembursko, Kypr, Malta).

GBP Libra šterlinků

Země aplikace:
Spojené království, Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

Měna

GBP

Kód

826

Symbol

£

Nominální hodnoty mincí v oběhu:
1 libra šterlinků, 50, 20, 10, 5, 2 pence, 1 penny.

Nominální hodnoty bankovek v oběhu:
50, 20, 10, 5, 2, 1 libra šterlinků.

Odkaz na historii:
Britská libra šterlinků je oficiální měnou Velké Británie. Kód banky - GBP. Sterling byl ve 12. století nazýván anglickými stříbrnými mincemi. 240 šterlinků vážilo něco málo př...es 373 gramů – to byla libra. V latině znamená pondus váha, tíha. To znamená, že původně libra šterlinků skutečně znamenala „libru čistého stříbra“. Je zde viditelná souvislost se staroanglickým lexémem steorling – „hvězdička“. Byly to hvězdy, které znázorňovaly stříbrné mince vyrobené v Normandii. Easterling Silver (doslova: stříbro z východních zemí) - odolné mince vyrobené z odolné stříbrné slitiny, vytvořené na severu moderního Německa - tato území se dříve nazývala Easterling.

1 EUR na 1 GBP graf

FAQ

Jak převést Euro na Libra šterlinků pomocí kalkulačky?

Online kalkulačka Euro na Libra šterlinků se snadno používá. Pro automatický výpočet údajů stačí zadat požadovaný počet peněžních jednotek.

Online převodník Euro na Libra šterlinků

Online převodník měn je nástroj, který vám umožní vypočítat poměr Euro k Libra šterlinků pro dnešek. Směnný kurz Euro k Libra šterlinků dnes, 09.29.23, je 0.8657 EUR za GBP.

Dynamika směnného kurzu Euro k Libra šterlinků za týden, měsíc a rok

Za posledních 7 dní, rychlost Euro k Libra šterlinků se změnil od 0.9463%, z na 0.9463 EUR  na  GBP.

Za posledních 30 dní se kurz Euro k Libra šterlinků změnil o 2.9%, z 0.9195 na 0.9463 EUR  na  GBP.

Za posledních 365 dní se kurz Euro k Libra šterlinků změnil o -0.3%, z 0.9495 na 0.9463 EUR  na  GBP.